להתנתק בשעת ויכוח

צפיות

רמי
דיון בנושאזוגיות
דיון סגור
user icon
רמי
זוגיות

כאשר אשתי ואני מתווכחים, פעמים רבות הוויכוח נכנס למעגל של התלהטות גוברת והולכת. במקרה זה אני, בשלב מסוים, מחליט לסיים את השיחה, ופורש לעיסוקי. אשתי מאוד כועסת על כך, האם איני נוהג נכון?

DSC_1921-Edit2222
הרב שלום אביחי כהן | M.C.S
מנהל

שלום רמי.

זוגות רבים מתארים שכאשר הם מתווכחים זה עם זו, בזמן מסוים, כאשר הוויכוח מתלהט, אחד מהם מחליט להתנתק ולסיים את השיחה באופן חד צדדי.

כאשר שואלים אותו מדוע הוא נוהג כך, הוא עונה אחד משלושת הדברים הללו, או את כולם:

1. הוא חושש להיפגע מבן/בת הזוג.
2. הוא חושש לפגוע בבן/בת הזוג.
3. הוא מרגיש שאינו יודע כיצד לנהוג במצב הנוכחי, ולכן בוחר לנתק מגע.

במקרים רבים מרגיש בן הזוג המתנתק, שהוא מסייע בכך רבות למערכת הזוגית, משום שהוא מונע את המשך ההתלקחות.

אבל, כאשר שואלים את בן הזוג השני, כיצד הוא מרגיש כשבן זוגו מסיים את המריבה באופן הזה, הוא בדרך כלל עונה שהוא מרגיש מושפל, פגוע וחסר אונים לנוכח העובדה שהוא נותר לבדו עם התחושות הקשות.

כאשר בני זוג נוהגים כך לאורך שנים, נוצרת פגיעה קשה מאוד במרקם הזוגי שלהם, ובמקרים רבים זה עלול אף להוביל לנתק רגשי, מחשש להיפגע שוב ושוב.

הפתרון הוא, כרגיל, שילוב של שני הדברים יחד – מצד אחד, עלינו לאפשר לשיחה להמשיך להתנהל, ומצד שני, חשוב למנוע את המשך ההתלקחות.

לכן, כדאי להשתמש במה שנקרא – 'ניסיון תיקון'. כלומר, קבעו ביניכם שבפעם הבאה שהוויכוח ביניכם מתלהט למצב שבו אחד מכם מרגיש שאין טעם להמשיך כך, הוא יאמר זאת לשני, אלא שהוא לא יפרוש באופן חד צדדי, אלא יציע להמשיך את הוויכוח בעוד זמן מסוים.

ניתן לומר משהו כמו זה – "או.קי. דינה, אני מרגיש שאנחנו נכנסים למבוי סתום. באופן הזה אין טעם להמשיך, אני מציע שנעצור כאן, ונמשיך בערב בשיחה מסודרת ורגועה יותר".

כך לא תיווצר התחושה שהשיחה הסתיימה באופן שרירותי, אלא בצורה הגיונית, כאשר ניתן זמן שבו היא תימשך.

הירשם למעקב אחר...
הודע על
guest
0 תגובות
תגובות משובצות
צפה בכל ההערות

הגשת נושא חדש לדיון

מגזין תרפינט. מאמרים, סרטונים והעשרה מתחום הנפש, נישואין ומשפחה

הניוזלטר שלנו 

הירשמו לניוזלטר שלנו לקבלת תוכן חדש ישירות למייל

כניסת מנוי

הרשמה למגזין

הירשמו ללא כל התחייבות למגזין
ותהנו ממגון עצום של תוכן בתחומי הנפש

במקרה שאין לך קוד רישום, נא לרשום את הספרה 10 לרמת הרשאה של צופה במגזין

therapynet ו- Cookies

באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookie. בעצם בחירתכם להמשיך ולגלוש באתר זה, אתם מביעים הסכמה לשימוש מטעמנו בקבצי Cookie. עיינו כאן למידע נוסף

error: אזהרה: התוכן מוגן!!