מטפלים והדרכה (סופרוויזר)

 צפיות

גבי
דיון בנושאזוגיות
דיון סגור
user icon
גבי
זוגיות

אני מטפל זוגי בתחילת הדרך, למדתי אצלך שלוש שנים, ואני יודע את חשיבות ההדרכה של מטפלים (סופרוויזר). רציתי לשאול (מקווה שזה מקום שאפשר) כמה שאלות על ההדרכה הזאת.

השאלה הראשונה היא, אם אני יכול לעבור הדרכה אצל מטפל ותיק שמקבל זוגות זמן רב, השאלה הנוספת היא מהי הדרכה קבוצתית ועד כמה יש בה תועלת. והדבר האחרון שמעניין אותי הוא האם גם מטפלים ותיקים זקוקים להדרכה?

DSC_1921-Edit2222
הרב שלום אביחי כהן | M.C.S
מנהל

שלום גבי.

בהחלט זוכר אותך לחיוב, ושמח בהצלחתך.

לעצם שאלותיך:

אדם שעבר הכשרה מקצועית טובה והפך להיות מטפל זוגי או פרטני, בהחלט יכול לעזור כסיעור מוחות בין קולגות. יחד עם זאת, על מנת לעבור תהליכי הדרכה המכוונים לנשמת המטפל, יש לפנות אל מדריך מוסמך שעבר הכשרה ותהליכים המכוונים למקומות עמוקים יותר.

לשאלתך השנייה: הדרכה קבוצתית היא הדרכה שנעשית באופן שמספר מטפלים, כחלק מסטאז' או כחלק מיישום של שיטות טיפול מסוימות, נפגשים אחת לשבוע, שבועיים, או חודש, ומעלים מקרי טיפול, שדרכם עולות ונידונות סוגיות הנוגעות למקרה עצמו ולשיטות הטיפול המדוברות.

יש בהדרכה קבוצתית תועלת במיוחד בחלק של לימוד ויישום של שיטות טיפול, יחד עם זאת, האפקטיביות של הקבוצה תיקבע לפי מבנה הקבוצה, וההתאמה של חבריה.

ולגבי הדרכת מטפלים ותיקים: באופן כללי כל נושא ההדרכה מורכב ותלוי בגישות שונות. מטפלים ותיקים גם הם מגיעים לקליניקה עם עולם פנימי, הם אמנם – אם עברו תהליכים אישיים רבים ושנים של הדרכות – מפתחים מה שנקרא "המדריך הפנימי", אך עדיין הם זקוקים כל הזמן לבחון את עצמם, לעבוד על החלקים המורכבים בתוכם, כי מטבענו איננו יכולים להיות באמת נקיים.

מטפלים ותיקים מקיימים גם קבוצות קריאה ולמידה, שבהן דנים לעומקן של סוגיות טיפוליות, ומתעדכנים בגישות, במחקרים ומאמרים חדשים.

הירשם למעקב אחר...
הודע על
guest
0 תגובות
תגובות משובצות
צפה בכל ההערות

הגשת נושא חדש לדיון

מגזין תרפינט. מאמרים, סרטונים והעשרה מתחום הנפש, נישואין ומשפחה

הניוזלטר שלנו 

הירשמו לניוזלטר שלנו לקבלת תוכן חדש ישירות למייל