משבר בנישואים

 צפיות

דניאל
דיון בנושאזוגיות
דיון סגור
user icon
דניאל
זוגיות

היי,

אני ובעלי התחתנו לפני כשנה, וקצת אחרי שהוא הציע לי נישואים המריבות והוויכוחים שלנו לאט לאט עלו בתדירותם והיום זה ממש כמו כדור שלג ענק על מדרון מאוד חלקלק. הצעתי לו לחשוב על טיפול בשבילו (כי הוא לעולם לא היה), כי אני חושבת שזה יכול לתרום לו המון. הוא אדם מקסים ורגיש, אך מאוד לחוץ, פרפקציוניסט, ביקורתי ושיפוטי, כל הזמן יש לו על מה להעיר לי או עלי, מאוד ממורמר ומאוד קשה לי וגם לשנינו בעקבות כל זה ועוד.

אשמח לשמוע האם טיפול אצל פסיכולוג יכול לעזור לו? טיפול זוגי עלה על הפרק, אך מכיוון שאני מגיעה מעולם הטיפול, חשבתי שנכון שהוא יתחיל עם עצמו תהליך ואז אם זה לא יעזור נפנה לטיפול זוגי.

תודה רבה.

DSC_1921-Edit2222
הרב שלום אביחי כהן | M.C.S
מנהל

שלום לך.
טיפול מן הסתם יכול להועיל במצבים שונים אם הוא מוביל להתבוננות פנימית. כשכל אחד מבני הזוג פונה לטיפול אישי, הוא עשוי להועיל ברבדים ותחומים שונים, יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון את המורכבות המערכתית – זוגית. לעתים טיפול נעשה על ידי מטפלים שמוכשרים מאוד בתחום האישי ועובדים ללא חשיבה מערכתית ופעמים שזה עשוי להיות לוקה בחסר. ההמלצה שלי שתפנו למטפל זוגי, שיבחן את מערכת הנישואין הזאת, וימליץ לכם האם לעבור תהליך שהוא זוגי (ובו עובדים עם שני בני הזוג על מרכיבים אישיים וזוגיים), או לעבור גם תהליך זוג וגם תהליך אישי במקביל. האפשרויות צריכות להילקח בחשבון במסגרת מקצועית ומשותפת בין בני הזוג. חשוב לומר, שלא פעם דווקא ההיכרות המוקדמת של אחד מבני הזוג עם טיפול, הופכת לאתגר שצריך לעבוד עליו במערכת הזוגית. היתרון האישי הזה עשוי להיות חלק מהכשל הזוגי, ולכן לא הייתי מוותר על מפגש (לפחות ראשון) של שניכם עם מטפל זוגי.
בהצלחה רבה

הירשם למעקב אחר...
הודע על
guest
0 תגובות
תגובות משובצות
צפה בכל ההערות

הגשת נושא חדש לדיון

מגזין תרפינט. מאמרים, סרטונים והעשרה מתחום הנפש, נישואין ומשפחה

הניוזלטר שלנו 

הירשמו לניוזלטר שלנו לקבלת תוכן חדש ישירות למייל